Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 224-06-88, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Жовтнева райСЕС являється правоприємником Сталинської, так що відлік часу Жовтневої санепідслужби можна почати з реорганізації міської СЕС 17 червня 1961 р. Сталинська райСЕС мала у своєму штаті 8 лікарів та 22 середніх медпрацівника. 16 червня 1962 р. – друге офіційне народження станції зі зміною вивіски & ndash; Жовтнева райСЕС. Розмістилась вона у пристосованому приміщенні по вул. Комсомольській, 7.

Ветерани СЕС згадують, в яких складних умовах працювали санітарні робітники заново створеної станції. В одній кімнаті розташовувалось по два - три відділи, на весь відділ з трьох чоловік один письмовий стіл. Прийшовшому на посаду головного лікаря в СЕС молодому спеціалісту Борису Іванову прийшлось прикласти чимало зусиль, щоб згуртувати колектив, грамотно спрямувати його роботу. Це йому вдалося, колектив стійко переносив всі негаразди, облаштовуючи службу та здійснюючи належний санепіднагляд в районі. СЕС отримує приміщення для промислової та хімічної лабораторій (поруч з відомим в місті магазином «Запоріжець»). Там, правда, немає центрального опалення, і працівникам станції, окрім основної діяльності, самим приходиться рубити дрова. В 1963 р. лабораторії переселяються в будівлю по пр. Ленина, 97.

Весь інвентар та обладнання медпрацівники переносили на власних плечах.

Так, лікарям - профілактикам Жовтневої райСЕС прийшлось поскитатись більше, ніж кому іншому. В 1965 р. санепідстанція знову змінює адресу, розташувуючись в будинку №51 по проспекту Леніна. Тільки в 1972 р. Жовтнева райСЕС отримує останню прописку в новій будівлі по вул. Гоголя, 145. Тут працюють дивовижні лікарі – В. О. Серенко, О. Л. Ребець, Ю. Ф. Міняйло, С. В. Черненко, О. Л. Гунбіна та помічники санітарних лікарів – Т. М. Галіміна, Л. О. Проскурова, С. В. Маляр, Н. І. Карпенко, О. Л. Кармазь, Т. С. Заїка та ін.

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC