Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 224-06-88, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

За кожне життя разом (03/12/2010)

У прес-центрі Запорізької обласної санітарної-епідеміологічної станції секретар координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при облдержадміністрації, завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій облСЕС Алла Миколаївна Циганкова провела прес-конференцію, присвячену Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

У прес-конференції взяли участь аташе з культурних зв’язків Посольства Франції в Україні Лоранс Лебадель, координатори програми «Зменшення шкоди» в Україні  Сусанна Мнтаканович, Юрген Плетч, представник Червоного Хреста Парижу Ісмаїль Шихаб, голова обласної організації Червоного Хреста України Сілін Костянтин Олексійович,  голова правління обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» Паршиков Руслан Матвійович, головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Казека Віталій Григорович, директор обласного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Понікарова Оксана Андріївна, директор Запорізького міського центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Токарєва Людмила Василівна, головний лікар Запорізького міського центру здоров’я Шпонка Юлія Петрівна, в.о. головного лікаря обласного центру здоров’я Стадніченко Олександр Вікторович.

У нинішньому році світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби  зі СНІДом у 23 раз. Головна мета – це привернути увагу суспільства до проблем, пов’язаних  з протидією поширенню ВІЛ-інфекції.

З розвитком епідемії все більше людей хворіють і вмирають від захворювань, зумовлених СНІДом. За даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом, за період з 1987 року по 1 жовтня 2010 року у нашій країні офіційно зареєстровано 176 370 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 35 161 випадок СНІДу. Померли від СНІДу 20 050 осіб.

За вказаний період у Запорізькій області зареєстровано 4742 хворих на ВІЛ-інфекцію, у тому числі 982 хворих на СНІД. Померли від СНІДу понад 700 осіб.

Після стабілізації захворюваності у 2008-2009 роках, у поточному році в області має місце зростання чисельності хворих на ВІЛ-інфекцію на 5%, на СНІД – на 27%. Найбільш інтенсивно  ВІЛ поширюється серед населення міст  Запоріжжя та Бердянська, Василівського, Вільнянського, Пологівського, Приморського районів. Продовжує збільшуватись частка осіб, які інфікувались вірусом статевим шляхом. За 10 місяців 2010 року вони складають майже 52 відсотки.

За пропозицією учасників Національної конференції з питань ВІЛ/СНІДу, яка відбулась у другій декаді листопада, гасло Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у 2010 році – «За кожне життя разом». Це значить, що у боротьбі з захворюванням повинні бути об’єднані зусилля усіх служб, організацій, фондів, незалежно від їх відомчої належності та форми власності.

Представники з Франції розповіли про реалізацію виконання програми «Зменшення шкоди»  серед споживачів ін’єкційних наркотиків у Франції, щодо її фінансування.

            Костянтин Силін:

-         Я дуже вдячний, що сьогодні є можливість отримати фінансування від наших колег з Франції, Італії та інших національних товариств. Та програма, яка реалізується передусім йде на користь  ВІЛ-інфікованих людей та тих, які перебувають на стадії СНІДу. Сподіваюся, що ця програма буде продовжена для того, щоб нашим людям було дещо краще жити і відчувати себе нормальними членами суспільства. Тільки разом ми можемо зробити багато та тільки разом можемо вирішити цю існуючу проблему.

Руслан Паршиков:

-         Ми зібрали підписи запоріжців за те, щоб Президент України взяв відповідальність над епідемією ВІЛ-інфекції в нашій країні. Сьогодні в Україні, за прогнозами фахівців,  живе близько 360 тисяч ВІЛ-позитивних людей, з  них 92 тисячі потребують лікування. Зараз лікуються лише 19 370 осіб або 9 відсотків. Кожного дня в Україні 55 людей отримують діагноз ВІЛ – це 20 000 осіб на рік. Кожного дня СНІД забирає 12 життів – понад 4 000 сімей проводжають близьких в останній путь щорічно. Епідемія ВІЛ/СНІД крокує по Україні і продовжує вбивати наше майбутнє. Але ми можемо та повинні змінити хід історії.

Оксана Понікарова:

- Сьогодні від кожного з нас більше залежить, як ми можемо вирішити проблему ВІЛ/СНІДу. Чим більше людей дізнаються і матимуть інформацію про шляхи передачі ВІЛ  та про інші питання, тим менше виникатиме у них подібних проблем. Профілактики ніколи багато не буває. Хочу акцентувати увагу на  тому, що нині багато жителів сільської місцевості потерпають від обмеженості інформації. Тому наші мобільні консультативні пункти, що виїжджають в сільську місцевість, мають вдячних слухачів серед селян, яких дуже цікавлять ці питання.

Якщо у людини виникають питання з ВІЛ-інфекції, вона може подзвонити номером  телефону національної лінії «Телефон довіри по ВІЛ/СНІД»: 0800-500-451, а також у м. Запоріжжі за номером  телефону кабінету довіри обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом: 34-11-22; за номером  телефону Мелітопольського центру з профілактики та боротьби зі СНІДом: 43-69-58. Пройти обстеження,  як зазначив головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Казека В.Г., кожний бажаючий може у центрах з профілактики та боротьби зі СНІДом, кабінеті довіри або інфекційних захворювань поліклініки за місцем проживання і тільки добровільно. Замісну підтримувальну терапію на сьогодні в області отримує 51 ВІЛ-інфікований споживач ін’єкційних наркотиків.

Станом на 01.10.2010 антиретровірусну терапію в області приймають 505 дорослих ВІЛ-інфікованих і 46 дітей. Хоспісні палати для хворих на СНІД знаходяться у стаціонарному відділенні  обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом: 1 палата на 4 ліжка для чоловіків і 1 палата на 2 ліжка для жінок. У 2010 році отримали  паліативну допомогу 109 ВІЛ-інфікованих, хоспісну – 41.

Прес-служба облСЕС

03/12/2010


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC