Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 224-06-88, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Холера в Гаїті та Домініканській Республіці (02/12/2010)

Холера в Гаїті та Домініканській Республіці

За інформацією ВООЗ, холера в Гаїті продовжує поширюватися. Міністерство охорони здоров'я Гаїті повідомляє про загальну кількість 60240 випадків, у тому числі 1415 летальних в 7 регіонах країни (Артибоніт, Центральний, Північний, Північно-Західний, Північно-Східний, Західний та Південний департаменти). У столиці країни Порт-о-Пренс зареєстровано  5788 випадків, у тому числі 95 летальних (про захворювання повідомляють комуни Карфур, Сіте Солей, Дельмас, Кенскоф, Петьйон Віль та Табар). Експерти очікують подалі розповсюдження хвороби зі збільшенням кількості випадків на уражених територіях, а також проникнення збудника в регіони, де хвороба досі не реєструвалася. Оскільки холерний вібріон вкоренився в оточуючому середовищі, вчені вважають, що він може уражати країну протягом декількох років.

Ситуація ускладнюється незадовільним санітарним станом територій, браком якісної питної води та значною скупченістю населення, особливо в столиці країни, місті Порт-о-Пренс, у якому проживає близько 1 мільйона людей. Значне погіршення житлових умов, у тому числі, санітарного стану, у населених пунктах Гаїті пов'язане з землетрусом, що вразив країну, та ураганом «Томас». Особливе занепокоєння викликає хід спалаху у віддалених сільських регіонах через недостатню наявність ресурсів для лікування хворих та проведення протиепідемічних заходів.

Для кращої координації дій окремих служб уряд Гаїті створив центр з реагування на надзвичайний стан, що працює в Національному палаці. До складу центру ввійшли представники основних міністерств країни та міжнародних організацій.

Надання допомоги хворим на холеру відбувається на трьох рівнях. Створено 10 лікувальних центрів потужністю від 100 до 400 ліжок, що розташовані в окремих будівлях та наметах. Їх призначення – надання допомоги в найбільш важких випадках в умовах стаціонару. Крім того, на базі існуючих лікувально-профілактичних закладів працюють холерні відділення меншої потужності (15-20 ліжок). З метою розвантаження лікувальних закладів надання допомоги з використанням оральних сольових розчинів хворим з легким перебігом холери проводитися в центрах оральної регідратації, яких у країні існує близько 300.

У міські та сільські регіони в значній кількості направлено комплекти медикаментів для надання невідкладної допомоги хворим та засоби для знезараження питної води. У країні проводяться тренінги з реагування на випадок холери. Серед населення розповсюджуються інформаційні листи з профілактики холери, що вміщують рекомендації щодо обробки харчових продуктів, гігієни рук, діях у разі появи діареї, у тому числі, правила проведення оральної регідратації в домашніх умовах. Контакт з населенням підтримується за допомогою друкованих видань, телебачення, радіо, SMS-повідомлень, телефонної гарячої лінії. Ці заходи вважаються надзвичай важливими для країни, що не має попереднього досвіду боротьби з холерою.

Домініканська Республіка повідомила про 2 лабораторно підтверджених  випадки холери. Перший випадок зареєстровано в чоловіка 32 років, що повернувся з Гаїті.

ВООЗ не рекомендує обмеження міжнародного туризму та торгівлі з ураженими холерою країнами. Недоцільним вважається рутинне обстеження туристів, використання хіміопрофілактики та оральних вакцин. Головною мірою з запобігання розповсюдження хвороби вважається наявність доступу до якісної питної води та належний санітарний стан населених пунктів.

 Циганкова Алла Миколаївна,

завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій

ДЗ «Запорізька облСЕС»

02/12/2010


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC